Opalenizna bez wychodzenia z domu – samoopalacz w roli głównej.

Czy Tobie również lato i okres wakacyjny kojarzy się z pięknym, opalonym ciałem? Problem jednak zaczyna się kiedy opalamy się bez umiaru – leżymy kilka godzin dziennie na plaży czy domowym tarasie  bezpośrednio pod gołym niebem, na dodatek w godzinach od 12.00-15.00  kiedy słońce jest najmocniejsze, bez zabezpieczenia skóry kremem z filtrem. Co więcej, wiele kobiet jest w stanie narażać stan swojej skóry i zdrowia, aby choć na chwilę móc poczuć się jeszcze bardziej kobieco. Mowa o opalaniu się w solarium. 

Czy piękna, jednolita opalenizna to również Twoje marzenie? Jak bardzo przeszkadza Ci blada skóra na ciele? Marzysz o lekko brzoskwiniowym odcieniu skóry przez cały rok? Chcesz unikać  przyspieszania procesu starzenia się skóry? Pragniesz cieszyć się zdrowiem a nie narażać się na nowotwory skóry? 
Zastanawiasz się jaki sposób możesz zachować opaleniznę przez cały rok, bez wychodzenia z domu ?

Czy istnieje tzw. zdrowe opalanie? Jeśli jesteś świadoma jakie negatywne skutki niesie za sobą solarium bądź wylegiwanie na słońcu, a jednocześnie pragniesz uzyskać piękną, muśniętą słońcem skórę przez cały rok – ten artykuł jest dla Ciebie. 

DLACZEGO SAMOPALACZ ?
Z roku na rok nasza świadomość o negatywnych skutkach oddziaływania promieniowania wzrasta. Jednocześnie zmniejsza się ilość solariów. Szukamy prostszych i przede wszystkim zdrowych rozwiązań, które nie narażają naszego zdrowia i życia, a jednocześnie są łatwe w użyciu i przynoszą szybkie efekty. Do takich właśnie kosmetyków należą samoopalacze.

Powstawanie opalenizny słonecznej jest mechanizmem obronnym skóry – skóra broni się przed poparzeniem, dlatego produkuje więcej barwnika – melaniny, w efekcie objawia się to skórną opalenizną. Ma to swoje negatywne skutki, ponieważ znacznie przyspiesza proces starzenia, osłabia
naczynia krwionośne, często wiąże się z powstawaniem przebarwień, a także nowotworów skóry. W efekcie skóra nie jest jest już dobrze nawilżona, jest przesuszona, traci jędrność i elastyczność , jednolity i zdrowy kolorycie. Pojawia się na niej siateczka na początku mniejszych zmarszczek, które się pogłębiają i dają efekt „przeoranej” skóry. O takiej skórze marzysz..? Wątpię.
Zastosowanie samoopalaczy jest bezpieczne dodatkowo cieszysz się skórą muśniętą słońcem przez cały rok, a patrząc w lustro czujesz się jeszcze piękniejsza.


JAK DZIAŁA SAMOOPALCZ ?
Substancją, która odpowiada za powstawanie opalenizny jest tzw. DHA czyli dihydroksyaceton, który po kontakcie ze skórą, wiąże się z aminokwasami naskórka i w efekcie tworzy opaloną skórę. Warto mieć świadomość, że proces ten odbywa się na powierzchni warstwy rogowej naskórka,
dlatego wszelkie peelingi czy depilacja po nałożeniu samoopalacza spowodują, że usuniemy go ze swojej skóry. Z racji, że proces powstawania opalenizny zachodzi w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka (warstwie rogowej), jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i skóry. Również kobiety w ciąży mogą bezpiecznie stosować samoopalacz, jednak z racji zwiększonej podatności na podrażnienia, warto dzień wcześniej wykonać próbę uczuleniową. (nałóż samoopalacz na skórę za uchem lub na przedramieniu w okolicy dołu łokciowego – brak reakcji świadczy o tolerancji Twojej skóry)

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED NAŁOŻENIEM SAMOOPALACZA ?
Aby uzyskać efekt naturalnej, jednolitej opalenizny, bez smug i zacieków, należy przygotować swoją skórę przed nałożeniem samoopalacza. Dzień przed aplikacją polecam:  

  • wykonaj drobnoziarnisty peeling ciała i nawilż dokładnie  skórę balsamem. Dzięki temu, samoopalacz rozłoży się jednolicie, unikniesz smug, a dodatkowo  utrzyma się dłużej na skórze.
  • Do nakładania tego kosmetyku polecam założyć rękawiczki jednorazowe, które uchronią dłonie przed zafarbowaniem. Jeśli ich nie posiadasz, po aplikacji samoopalacza umyj kilkakrotnie ręce ciepła wodą z mydłem, zwróć uwagę szczególnie na okolice między palcami dłoni! 
  • Aplikację kosmetyku zaczynaj od podudzi i rozprowadzaj zdecydowanym ruchem ku górze.
  • Na grzbiety stóp i kolana nałóż to co Ci zostanie po nałożeniu na łydki i uda. Unikniesz mocniejszego zabarwienia tych okolic- nieestetycznych plam i zacieków. 


CZY SAMOOPALCZ BRUDZI UBRANIA ?
Proces powstawania opalenizny trwa około 2-4h, w tym czasie lepiej unikać jasnych ubrań, aby nie doszło do ich zabrudzenia. W momencie, kiedy samoopalacz całkowicie zwiąże się ze skórą, ryzyko zabrudzeń jest niewielkie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samoopalacz nie pozostawi
śladu na białej sukience, wybieraj produkty sprawdzone i profesjonalne.

CZY OPALENIZNA JEST STOPNIOWA CZY NATYCHMIASTOWA ?
Samoopalacz to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą uzyskać efekt natychmiastowy np. przed imprezą, oraz dla tych, którzy pragną stopniowo tworzyć opaleniznę i nie chcą tak szybkiej zmiany koloru swojej skóry. Jeśli interesuje Cię opalenizna w 2-3h, świetnym rozwiązaniem są kremy, pianki lub lotiony, które aplikujesz bezpośrednio na skórę. W przypadku osób zainteresowanych opalenizną stopniową, polecam samoopalacz pod prysznic, który daje bardziej subtelny efekt. 

CZY SAMOOPALACZ TRZEBA APLIKOWAĆ CODZIENNIE ?
To zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Jeśli interesuje Cię ciemniejszy kolor opalenizny, warto nałożyć kosmetyk kilka dni pod rząd, do momentu uzyskania pożądanego efektu. Wraz z upływem czasu, jak samoopalacz schodzi ze skóry należy powtórzyć jego aplikację. Jeśli natomiast jesteś miłośniczką subtelnego efektu na skórze, nakładaj samoopalacz co 3-4 dni.
Jak widzisz Twoja skóra przez cały rok może być piękna i opalona. Co więcej, nie musi wiązać się to z pozostawieniem smug i nieestetycznych plam. Dodatkowo dzięki stosowaniu samoopalaczy uzyskujesz efekt zdrowej opalenizny i nie narażasz swojej skóry na przyspieszone starzenie, czy nowotwory. Aktualnie oferta samoopalaczy jest na tyle szeroka, że bez problemu i z łatwością znajdziesz formę odpowiednią dla siebie, po to, abyś mogła przez cały rok cieszyć się piękną skórą.

Polecam również zajrzeć na:
https://skleppieknoscdnia.pl/samoopalacz-zdrowa-opalenizna
tam znajdziesz nasze propozycje 

W przypadku wystąpienia pytań zadzwoń do mnie 607 985 541 lub napisz: gabinet@piekonoscdnia.com.pl


z❤️pasją  Katarzyna Graca