BIOLOGIQUE RECHERCHE

Biologique Recherche to francuska marka z ponad 40-letnim doświadczeniem. Znaczenie nazwy tak naprawdę skrywa w sobie najważniejszą filozofię tej firmy, ‘biologique’ oznacza naukę życia, natomiast ‘recherche’ to badania nowych rozwiązań. Jej nadrzędnym celem jest polepszenie stanu skóry dzięki stosowaniu  produktów skoncentrowanych, spersonalizowanych i ukierunkowanych na działanie.

Indywidualność to słowo klucz zarówno w zabiegach profesjonalnych wykonywanych w gabinecie, jak i w doborze pielęgnacji domowej BR.  Kosmetyki Biologique Recherche charakteryzują się: 

-Potwierdzoną klinicznie skutecznością oraz świetnych rezultatach terapeutycznych

-Najwyższymi stężeniami składników aktywnych stosowanych w kosmetologii ( od 23% do ponad 60% ),składniki są pochodzenia roślinnego, morskiego i są to ekstrakty biologiczne

-Połączeniem składników naturalnych ze skoncentrowanymi składnikami biotechnologicznymi

 -Brakiem dodatków syntetycznych środków zapachowych, silikonu czy olejów mineralnych

-Stworzone tak, by odpowiadać na różne stany skóry 

Metodologia pielęgnacji skóry w tej marce opiera się na trzech fundamentach.

Pierwszym z nich jest etap oceny, w którym osoba wykonująca zabieg słucha uwag klienta, na temat jego skóry, zadaje pytania, obserwuje, kwalifikuje rodzaj i stan skóry, bada ją wzrokiem i dotykiem, tak aby dobrać jak najlepszy zabieg ‘skrojony na miarę’.

Drugi fundament to etap przygotowawczy. W tym etapie wykonywany jest demakijaż skóry, masaż powitalny i aplikacja kultowego produktu Biologique Recherche  – lotionu P50, a następnie boosteru i maski. Wszystkie preparaty aplikowane są w charakterystyczny, opracowany przez markę sposób z uwzględnieniem autorskich masaży. Dla marki Biologique Recherche  bardzo ważne jest  zachowanie ogromnego szacunku, dla najbardziej zewnętrznej warstwy skóry – naskórka – który oddziela ‘nasz świat wewnętrzny’ od środowiska zewnętrznego.  Naskórek jest porównywany przez twórcę marki Yvan”a Allouche do dachu domu, jeśli dach jest szczelny, w idealnym stanie bez skaz i uszkodzeń to fundamenty – w tym wypadku głębsze warstwy skóry, również są idealne i doskonale funkcjonują. 

Trzecim jest etap pielęgnacji, w którym aplikowane są produkty najbardziej stężone – serum bazowe i aktywne, kremy i eliksiry. Celem tego etapu jest odnowienie kondycji naskórka,  regeneracja głębszych warstw skóry i uzyskanie optymalnych efektów zgodnych z oczekiwaniami klienta.

Takie podejście i filozofia marki gwarantuje  osiągnięcie rezultatów w krótkim czasie,  ale co ważniejsze  rezultatów, które  utrzymują się na skórze. Biologique Recherche to marka, która działa w zgodzie ze skórą. Jej nadrzędnym celem jest utrzymanie zdrowia skóry na każdym etapie rozwoju człowieka, niezależnie od wieku, poprzez zachowanie bardzo indywidualnego podejścia do skóry, jako organu i indywidualnego podejścia do człowieka. Zdrowa skóra zawsze jest i będzie piękna.  To nie jest kwestia przypadku tylko wyboru.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą produktów Biologique Recherche w naszym sklepie!

https://skleppieknoscdnia.pl/pl/c/Biologique-Recherche/209

z pasją Katarzyna Graca