Oczy są zwierciadłem duszy.. słyszymy to niejednokrotnie. Błękitne jak ocean, w odcieniach głębokiego brązu, elektryzującej zieleni, czy dostojnej szarości… Hipnotyzujące spojrzeniem, zalotne lub przepełnione tajemnicą. Bez wątpienia przyciągają uwagę. One, ale też wszystko to, co wokół nich – a więc te elementy, które czasami wolimy ukryć niż wystawiać na obserwację innych „ciekawskich oczu”…

Do uporczywych, często występujących problemów okolicy oka na pewno zaliczyć można opuchnięcia i obrzęki. Pojawiają się szczególnie rankiem, po przebudzeniu.. Patrzysz w lustro i widzisz.. no właśnie, prawie nie widzisz swoich własnych oczu? A w pracy koleżanka z przejęciem pyta Cię, czy coś się wydarzyło, bo wyglądasz jakbyś przepłakała całą noc?

Kolejne utrapienie, czyli te okropne cienie pod oczami. Chciałabyś, by Twoje spojrzenie było świeże, skóra wokół oczu promienna i rozświetlona, a tymczasem dostrzegasz ciemne, wręcz sine zakola pod oczami. Wyglądasz, jakbyś nie spała kolejną noc z rzędu lub uczestniczyła w bójce?

To nie wszystko.. Twoje spojrzenie traci wyraz i ciągle wyglądasz jakbyś była przygnębiona? Chciałabyś zrobić sobie spektakularny makijaż oka, a tak naprawdę i tak go nikt nie zobaczy, ze względu na Twoją opadającą powiekę?
Gdyby tego było mało, co chwilę zauważasz nowe zmarszczki? Na początku wyglądają uroczo, przecież to zmarszczki mimiczne, od uśmiechu… ale jest ich coraz więcej i są coraz głębsze.. i chciałabyś cofnąć się w czasie, do momentu, w którym skóra wokół oczu była gładka, jędrna, a kurze łapki, były określeniem, które znałaś jedynie z gazet?

Do tego wszystkiego ta irytująca suchość okolicy oka, a czasem wręcz łuszcząca skóra lub wyprysk kontaktowy, które tylko pogarszają całą sprawę…

Dlaczego? Czyli kilka faktów o delikatnej skórze okolicy oka

Skóra okolicy oka jest najcieńszą i najdelikatniejszą skórą. Jej grubość wynosi jedynie
0,5 mm, a więc jest pięć razy cieńsza niż skóra twarzy.
Prawie w ogóle nie posiada podściółki tłuszczowej.
Ma zdecydowanie mniej gruczołów łojowych, które natłuszczają i zabezpieczają skórę (jedynie 20 gruczołów/1 cm2 skóry).
Okolica oka charakteryzuje się słabszym krążeniem krwi i limfy.
Skóra okolicy oka jest stale rozciągana przez skurcze mięśni (mimika, mrużenie oka) oraz stałe ruchy wykonywane przez gałkę oczną.

Jakie jest rozwiązanie?

W zapobieganiu lub zwalczaniu wyzwań, z jakimi spotykamy się odnośnie wrażliwej skóry oczu niezmiernie ważne są odpowiednio i systematycznie przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne, oraz sposób w jaki aplikujesz kosmetyki na okolicę oka. Pamiętaj, by zawsze na dolnej powiece preparat aplikować „do środka”, a więc w stronę wewnętrznego kącika oka, a na górnej – „na zewnątrz”, czyli w stronę zewnętrznego kącika , zgodnie ze wzrostem włosków brwi, tworząc w ten sposób okręgi naokoło oka. Aby pobudzić krążenie i wykonać mini masaż, warto wykonać od kilku do kilkunastu powtórzeń tego ruchu.

Jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu cieni pod oczami, proponujemy krem ze składnikami rozjaśniającymi takimi jak: heksylorezorcynol, witamina C, kwas kojowy, ekstrakty z morwy białej mącznicy lekarskiej, oczaru lub serum aktywne z wyciągiem z placenty, alg czy glinki zielonej.
W przypadku kurzych łapek i zmarszczek mimicznych najlepszym rozwiązaniem będą peptydy biomimetyczne, np. Argirelina, czyli taka substancja, która naśladuje działanie botoksu, a więc blokująca implus nerwowy.
Jeśli Twoja powieka potrzebuje napięcia i podniesienia, świetnie sprawdzi się krem z komórkami macierzystymi, kompleksami peptydów, czy hormonów roślinnych, oraz tymi składnikami, które stymulują produkcję kolagenu.

Profesjonalne podejście do sprawy

Spektakularne rezultaty osiągasz wtedy, gdy łączysz zabiegi na okolice oczu w gabinecie z indywidualnie dla Ciebie skrojoną pielęgnację domową Pięknie napiętą skórę, nawilżoną, gładką, promienną, bez obrzęków, opuchnięć i cieni uzyskujesz dzięki zabiegom, takim jak:

  • Karboksyterapia – czyli terapia dwutlenkiem węgla, która poprawia dotlenienie i odżywienie skóry, mobilizację naczyń krwionośnych, a w efekcie lepszą regenerację skóry, drenaż limfatyczny i zniwelowanie cieni pod oczami. Karboksyterapia bardzo szybko pozwala uzyskać widoczne efekty.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – czyli mikronakłucia skóry wraz z jednoczesną emisją fali radiowej, powoduje wytworzenie nowych włókien kolagenowych, a także daje sygnał skórze, do odnowy i regeneracji uszkodzeń; dzięki temu uzyskujesz efekt spłycenia zmarszczek, bardziej jędrnej i pogrubionej skóry, przez którą nie prześwitują tak bardzo naczynia krwionośne i mniej widoczne są zaciemnienia
  • Manualny masaż okolicy oka – powoduje drenaż limfatyczny, a więc odprowadzenie zastojów do węzłów chłonnych, odpowiednio wykonane ruchy mają działanie przeciwstarzeniowe, a dodatkowo uzyskujesz lepsze wchłanianie składników aktywnych

Zabieg pielęgnacyjny – dobrany indywidualnie do Twoich potrzeb, z zastosowaniem aktywnego serum, sonoforezy i maski, dzięki którym zyskujesz dobrzę nawilżoną i promienną skórę
Kwasy, czyli połączenie kwasu mlekowego i trójchlorooctowego, likwidującego zmarszczki i cienie
Endermologia Lift okolicy oka – czyli mechaniczna stymulacja tkanki, powoduje wzmocnienie pracy fibroblastów produkujących kolagen i elastynę, dodatkowo cieszysz się rozświetloną skórą, bez obrzęku i drobnych zmarszczek i linii (już za niedługo dostępna w naszej ofercie!).

Pamiętaj! Na stan tej delikatnej skóry ogromne znaczenie ma wpływ czynników zewnętrznych. A więc to, czy się wysypiasz, czy zarywasz nocki, czy palisz papierosy i spożywasz alkohol, to jaki prowadzisz tryb życia, Twoja dieta, czy stres, jaki Ci towarzyszy. Bardzo ważne w tym aspekcie jest Twoje działanie i odpowiedzialność, w reszcie pomożemy Ci my.
Zapraszamy do Piękności Dnia!