Problem rozszerzonych porów? Czy aby na pewno?

Borykasz się z problemem rozszerzonych porów? Mnóstwo małych, nieestetycznych „otworków” pokrywa Twoją skórę i sprawia, że wyglądasz nieestetycznie? Zastanawiasz się jak sobie pomóc? Co robić? Gdzie szukać pomocy? Do jakiego gabinetu kosmetycznego pójść? Jakim zabiegom się poddać aby zredukować „dziurki” na nosie, czole czy policzkach? Co robić aby je spłycić i zmniejszyć ich widoczność? Z jakich zabiegów kosmetycznych skorzystać, żeby pozbyć się uporczywego problemu?

Jak bardzo pragniesz mieć gładką skórę pozbawioną rozszerzonych porów? Jak bardzo marzysz o spłyconych i mniej widocznych porach? Jak bardzo pragniesz poddać się zabiegom, które obkurczają pory.

Jakie polecamy zabiegi na rozszerzone pory

1. Peelingi chemiczne
Zwężają rozszerzone pory, redukują szary kolor skóry, mocno złuszczają i odmładzają skórę. Sesja kilku zabiegów wygładza powierzchnię skóry oraz zmniejszyć pory. Zabiegi wykonujemy w serii 4, odstępy między zabiegami to 2 tyg.
2. Roll-Cit
Roll-Cit kosmetyczny to wałek z krótkimi igłami. Mikronakłuwanie warstwy rogowej uszkadza ją, tworzy się stan zapalny, który pobudza skórę do samoregeneracji, pory się obkurczają.
3. Peeling węglowy
Promień lasera naświetla skórę. uprzednio pokrytą specjalnym koloidalnym węglem. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności skóry, zagłębienia, pory i absorbują energię światła laserowego. Rezultat to oczyszczone i zwężone pory, zmniejszone stany zapalne, jednolity koloryt, ustabilizowane wydzielania sebum.
4. CPL – czyli kalibrowane światło pulsacyjnym
Redukcje rozmiar gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Podczas zabiegu na powierzchnię skóry nakładany jest żel o właściwościach chłodzących. Następnie emituje się precyzyjną serię naświetleń w wybrane miejsce. Służy temu specjalna głowica zaopatrzona w filtr. Zaletą tej metody jest możliwość usunięcie w tym samym momencie różnych problemów skórnych.

Na pytanie, co na rozszerzone pory i zatkane pory zadziała najlepiej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Problem jest o wiele bardziej złożony. Najlepsze efekty – najbardziej widoczne w najkrótszym czasie, dadzą profesjonalne zabiegi kosmetologiczne połączone z odpowiednią pielęgnacją w domu. Jest to zdecydowanie najbardziej efektywne rozwiązanie. Jeżeli masz rozszerzone pory, musisz odpowiednio dbać o skórę. W przeciwnym razie nawet po najlepszych zabiegach problem może powrócić, a same efekty mogą nie być wystarczająco zadowalające.

Radzimy unikać:

 • Opalania w solarium
 • Opalania na słońcu bez zabezpieczenia filtrami UV
 • Nadmiernego rozgrzewania twarzy (np. sauna)
 • Nadmiernej ilości makijażu
 • Talku w kosmetykach kolorowych – podkład i puder!
 • Stosowania kosmetyków rozświetlających na miejsca z rozszerzonymi porami ponieważ to jeszcze bardziej uwidacznia obecne zmiany
 • Kosmetyków ze składnikami zatykającymi pory skóry (m.in parafina, talk, silikony, olej kokosowy)
 • Toników z alkoholem
 • Przesuszania skóry
 • Bardzo częstego poddawania się zabiegom oczyszczania manualnego
 • Częstego “wyciskania” w domu!

Jeżeli masz rozszerzone pory, musisz odpowiednio dbać o skórę. W przeciwnym razie nawet po najlepszych zabiegach problem może powrócić, a same efekty mogą nie być wystarczająco zadowalające. Jednocześnie za pomocą samych zabiegów nie jesteś w stanie uzyskać optymalnych rezultatów. Dlatego najlepszym wyjściem jest stosowanie zabiegów przy jednoczesnym pielęgnowaniu skóry.

Zabiegi przeciwtrądzikowe


aut Katarzyna Żołyniak

Zapraszam do Piękności Dnia
Katarzyna Graca