Twoja twarz przypomina sitko z wieloma czarnymi kropkami? Widzisz je na nosie, policzkachi brodzie i czujesz się źle? Nakładasz tony podkładu i pudru, żeby je zakamuflować i nadal je widzisz? Czujesz się bezsilna?
Jak bardzo pragniesz się ich pozbyć? Jak bardzo marzysz o gładkiej, jednolitej skórze, na której codziennie nakładany delikatny makijaż podkreśla jej piękno ? Czujesz się wspaniale, kiedy myjesz twarz, nakładasz krem patrzysz do lustra i widzisz ładną i zadbaną siebie. Twoje poczucie wartości wzrasta, jesteś atrakcyjna.

Zastanawiasz się co zrobić ?

Jakie kosmetyki pomogą Ci zredukować „kropki” na nosie, czole czy policzkach? Co stosować na rozszerzone pory, aby je spłycić i zmniejszyć ich widoczność? Jak ma wyglądać doskonała pielęgnacja, która doprowadzi do zadowolenia i pozbycia się problemu.

Jak powstają rozszerzone pory?

Rozszerzone pory powstają na skutek zalegania w nich nadmiaru łoju. Gdy skóra wykazuje tendencję do przetłuszczania się, ujścia gruczołów łojowych są blokowane przez sebum, złuszczony naskórek i zanieczyszczenia. Zalegająca wydzielina rozpycha kanaliki gruczołów łojowych, czego konsekwencją są poszerzone pory, które sprawiają, że cera wygląda na „podziurowaną” i szarą. Skóra jest w czarne mniejsze lub większe kropki. Problem ten dotyka zwykle osób mających skórę mieszaną lub tłustą. Nieestetyczne zagłębienia w skórze to także częsta pozostałość po trądziku. .
Bardzo ważne jest, abyś miała świadomość, że pory są nieodłącznym elementem naszej skóry. Dzięki nim skóra oddycha, usuwa pot i sebum, więc pory są warunkiem koniecznym do tego, by skóra funkcjonowała poprawnie.

Jak poradzić sobie z problemem?

Niestety nie istnieje jeden sposób, który raz na zawsze rozwiąże problem. Żeby trwale obkurczyć rozszerzone pory i cieszyć się gładką skórą należy przez minimum kilka miesięcy używać kosmetyków złuszczających i regulujących produkcję sebum. Efekty kuracji przyspieszą profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Co robić aby trwale obkurczyć pory:

1. Bardzo dobrze oczyszczaj skórę

Mleczko, żel czy pianka? Czyli prawidłowy demakijaż


Aby trwale zmniejszyć rozszerzone pory, codziennie bardzo dobrze oczyszczaj skórę, bo wszelki brud gromadzący się na twarzy w ciągu dnia przyczynia się do rozpychania porów i zwiększa ich widoczność. Najlepszym sposobem jest oczyszczanie dwuetapowe: najpierw umyj twarz olejem, następnie użyj żelu lub pianki. Takie oczyszczenie dokładne zmyje makijaż i usunie wszelkie zanieczyszczenia ze skóry. Kosmetyki nakładane w kolejnych krokach dużo lepiej się wchłoną.

2. Stosuj kosmetyki zwężające pory
Po prawidłowym oczyszczeniu skóry zastosuj serum, które dogłębnie oczyści rozszerzone pory i je obkurczy. W jego składzie powinny znaleźć się substancje o działaniu złuszczającym i hamującym wydzielanie sebum, np.: kwas glikolowy, kwas migdałowy, kwas jabłkowy, witamina B5 (niacynamid), cynk, kolagen.

3.Nakładaj dobrze dobrany krem
Krem uzupełni pielęgnację, polecam go dla skóry dojrzalszej z rozszerzonymi porami. Stosuj go na noc i na dzień. Szukaj w jego składzie kwasów i kolagenu. Kwasy zwężą pory, kolagen również ale dodatkowo silnie nawilży skórę, co jest nie bagatelne w przypadku skóry dojrzałej. Jeśli masz zbyt tłustą skórę nakładaj tylko serum, na dzień i na noc.

4. Zapobiegaj
W celu przeciwdziałania rozszerzaniu się porów skóry stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepszym rozwiazaniem dla są filtry mineralne (tzw fizyczne), które jak lustro odbijają światło. Cynk obecny w tych filtrach matuje skórę. Hamuje wydzielanie sebum, pory się nie rozszerzają pod wpływem jego nadmiaru. Skóra się nie świeci, cieszysz sie idealnym makijażem.

5. Uzupełniaj pielęgnację sezonową kuracją
Zalecam! Stosuj serum z retinolem na noci rób to zimą. Bardzo dobrze zwęża pory, ponadto silnie odmładza i zagęszcza skórę.

Za pomocą samej pielęgnacji nie jesteś w stanie uzyskać optymalnych rezultatów. Dlatego polecam przy jednoczesnym pielęgnowaniu skóry zabiegi w gabinecie kosmetycznym Piękność Dnia. Dopiero wtedy masz pewność, że Twoje starania przynoszą efekty. Nie borykasz się z rozszerzonymi porami, świecącą się skórą i jej brzydki, szarym kolorem lecz masz gładką, promienna i matową twarz. Idealny makijaż cieszy Cię każdego dnia.

Zdecyduj sama, w opini naszych zadowolonych klientek, które przez wiele lat stosują nasze kosmetyki i zabiegi to najlepszy sposób na gładką skórę bez rozszerzonych porów. Zobaczysz różnice, już nigdy Twoja skóra nie będzie taka jak wcześniej.

aut. Katarzyna Żołyniak

Zapraszam do Piękności Dnia
Katarzyna Graca