MASUJ, DOŚWIADCZAJ I CIESZ SIĘ!

Niebywale efektywny sposób na..?

  Niebywale efektywnym sposobem na uzyskanie jędrnej i napiętej skóry i pozbycie się zmarszczek jest masaż twarzy. Po pierwsze  wpływa pozytywnie na jej kondycję ponadto na jej  zdrowie. Dlatego  zdrowa skóra jest skórą piękną i promienną. Pragniesz słyszeć komplementy i widzieć w lustrze gładką i piękną skórę bez zmarszczek? Pragniesz  czuć się atrakcyjnie, bez kompleksów? Masaż wygładza zmarszczki, podnosi policzki, spłyca bruzdy nosowo- wargowe również napina drugi podbródek.W rezultacie skóra jest jędrna, gładka i zaróżowiona. Wykonując go systematycznie wszelkie zabiegi medycyny estetycznej znacząco odsuwasz w czasie, a nawet może się okazać, że nie będą Ci już potrzebne. Masaż wykonuj przy nakładaniu wieczornego serum czy kremu.  

 

Od czego zacząć?
   Przed jego rozpoczęciem dokładnie oczyścić skórę twarzy z makijażu. Najlepiej umyj dwukrotnie. Pierwsze mycie zmywa makijaż – zrób to oliwką do demakijażu. Drugie mycie da Ci pewność i poczucie dobrze umytej skóry. Wreszcie nałóż odżywczy krem, serum lub olejek i zacznij masaż. Ponadto pamiętaj, że kierunek, w jakim wykonujesz masaż, to kierunek od dołu ku górze. 

Jak wykonać masaż ?
Rozpocznij ruch masażu od obojczyków ku górze, do żuchwy. Obiema rękami obejmuj i masuj całą szyję ruchem naprzemiennym, od jednego boku szyi do drugiego. Następnie wykonaj masaż wzdłuż linii żuchwy od środka brody do płatków uszu, od kąta ust na zewnątrz do ucha, od skrzydełek nosa, przez policzki, do szczytu uszu. Uciskaj skórę raczej intensywnie lecz z wyczuciem. Skórę wokół oczu masuj od zewnętrznego kąta do wewnętrznego, masuj delikatnie pod brwiami unosząc lekko górną powiekę. Na czole przesuwaj dłonie na boki od brwi do nasady włosów. Okolicy między brwiami poświęć więcej czasu. Tutaj tworzy się tzw. lwia zmarszczka masuj ją dłużej!

Dzięki masażowi  również poprawiasz wchłanianie składników odżywczych zawartych w kremach czy serum. Automasaż doskonale ujędrnia, wygładza i relaksuje. W rezultacie Ty sama robisz coś dobrego dla siebie i swego wyglądu.

Co możesz zrobić jeszcze..?

Możesz również udać się do gabinetu kosmetycznego. Zdecyduj sama !

  Profesjonalny masaż twarzy głębiej, efektywniej i długotrwale pobudza Twoją skórę. Odpowiednie i specjalistyczne kosmetyki oraz profesjonalna wiedza kosmetologów sprawią, że Twoja skóra jest jędrna, napięta i gładka. Pełna blasku i silnie odżywiona. Wyraźnie spłycone zmarszczki i poprawiony owal twarzy zwiększa jeszcze bardziej Twoje dobre samopoczucie. 

Godne uwagi są..?

  Oprócz dłoni, do masażu  użyj wałka jadeitowego, kwarcowego lub rolek. Jeszcze bardziej zintensyfikujesz efekty masażu. Zasady masażu wałkiem czy rolką są takie same, jak w przypadku masażu dłońmi – masujemy od środka twarzy na zewnątrz, unoś lekko skórę do góry. Aby szybko zauważyć efekty, masaż wykonuj codziennie przez około 5- 10 minut  a  nawet dłużej.  Lepsza cyrkulacja krwi sprawia, że skóra jest elastyczna i sprężysta. W dodatku masażem twarzy redukujesz zmarszczki mimiczne w okolicach ust, czoła i oczu oraz zapobiegasz powstawaniu nowych zmarszczek.

Masuj, doświadczaj i ciesz się!

Zapraszamy do Piękności Dnia

Katarzyna Graca