Rodzaje zabiegów antycellulitowych

Cellulit nazywany jest inaczej skórką pomarańczową i dotyka wiele kobiet. Jest wiele przyczyn powstawania tej zniekształconej tkanki tłuszczowej. Często wymienia się nadwagę,  ale  cellulit może też powstać na skutek zaburzeń hormonalnych lub nieprawidłowego przepływu krwi w tkance podskórnej czy obrzęków wodnych. Na szczęście istnieją zabiegi, dzięki którym można rozprawić się z tym nieestetycznym problemem.

Mezoterapia igłowa

Jednym z najbardziej znanych  zabiegów antycellulitowych jest mezoterapia igłowa. Jak sama nazwa wskazuje,  zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry  i wprowadzaniu odpowiednio dobranej substancji antycellulitowej. Dzięki temu dochodzi do rozbicia cellulitu, a w efekcie skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Zabieg ten jest bardzo skuteczny – można go stosować na dowolną partię ciała.

Karboksyterapia

Karboksykoterapia to zabieg, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla. Wynalezienie tej metody walki z cellulitem okazało się prawdziwym przełomem w medycynie estetycznej. Jest to bezpieczny i sprawdzony zabieg, który dodatkowo zachęca niewygórowaną ceną.  Polega na iniekcji kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, który rozluźnia struktury zwłóknień cellulitowych, a także zwiększa przepływy żylne i limfatyczne. W efekcie skóra jest bardziej jędrna i gładka.

Anti-C Slimming Program

Program Anti-C Slimming opiera się na działaniu kosmetyków o wysokim stężeniu.  Zabieg ten polega na specjalistycznym masażu, który stymuluje układ limfatyczny i wygładza skórę. Głównymi składnikami tej kuracji są stymulujące enzymy – powodują spłycenie cellulitu, usuwają nadmiar wody, a także złuszczają skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję.

W profesjonalnych salonach kosmetycznych problem z nieregularnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej można rozwiązać na wiele sposobów. Zabieg wybiera się w zależności od tego, jak bardzo widoczny jest cellulit, a także jakie oczekiwania ma klient. Pamiętajmy, że ten niewygodny i mało estetyczny problem da się pokonać nawet w zaawansowanym stadium.

 

Zapraszam do Piękności Dnia
Katarzyna Graca