Jakie zabiegi wykonuje się na naczynka?

Cera naczynkowa charakteryzuje się zbyt dużą wrażliwością – co w efekcie prowadzi do pojawienia się tzw. pajączków i rumieńcy.  Spożywanie alkoholu, działanie wysokiej temperatury lub stres sprawiają, że naczynka poszerzają się, a często pękają. Taki ślad utrzymuje się na twarzy dając nieestetyczny efekt stale zaczerwienionej twarzy. Istnieją jednak profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które pozwalają zmniejszyć lub usunąć zmiany na skórze .

Laserowe zamykanie naczynek

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest  laserowe zamykanie naczynek, które   najczęściej stosuje się na twarz, ale można wykorzystać również na  nogach czy innych partiach ciała. Pod wpływem wiązki światła, którą wytwarza laser dochodzi do zamknięcia naczynka. Skutkuje to widoczną poprawą czerwonych śladów na powierzchni naskórka. Parametry lasera są tak dobrane, aby nie uszkadzać  otaczających tkanek.

Jonoforeza

Zabieg jonoforezy przede wszystkim wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, dzięki czemu są mniej podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Składniki dostają się głęboko do wnętrza skóry – łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Skóra twarzy odzyskuje jednolity koloryt. Zabieg jonoforezy jest również doskonałym przygotowaniem przed działaniem lasera. Zaleca się, aby wykonywać go przed okresem  letnim i zimowym – skóra stanie się bardziej odporna na działanie  wysokiej i niskiej temperatury.

Kalibrowane światło pulsacyjne (CPL)

Cera naczynkowa to nie tylko tzw. pajączki ale też rumieńce i inne przebarwienia, które pojawiają się na twarzy. Jednym z najskuteczniejszych  zabiegów na naczynka jest kalibrowane światło pulsacyjne. Zabieg ten polega na uderzaniu światła w konkretne zaczerwienienia. W efekcie dochodzi do rozjaśnienia przebarwień, dzięki czemu skóra odzyskuje jednolity koloryt. Ogromną zaletą tego zabiegu jest jego natychmiastowe działanie.

Jest wiele zabiegów, które doskonale radzą sobie z problemem rozszerzonych naczynek. Jednak należy pamiętać, że  pierwszym krokiem ku lepszej cerze jest odpowiednia pielęgnacja twarzy na co dzień. 

 

Zapraszam do Piękności Dnia
Katarzyna Graca