Jak bardzo zdajesz sobie sprawę z konsekwencji źle wykonanego demakijażu? Czy wiesz, że w najbardziej skrajnych przypadkach możesz doprowadzić do trądzika? Czy masz świadomość, że to nie jedyny problem jaki może Cię spotkać? Jak ważne jest dla Ciebie uzyskanie pięknej i promiennej cery? Jak ważne jest żebyś wzbudzała podziw i zachwyt?
Ile jeszcze czasu będzisz zaniedbywać swoją skórę? W którym momencie zdecydujesz się by dać jej to na co zasługuje?

Dokładnie wykonany demakijaż jest podstawą pięknej, promiennej skóry pozbawionej irytującego świecenia. Co należy więc zrobić, aby osiągnąć cudowne uczucie lekkości i czystości? Aby skóra ponownie oddychała? Aby pozbyć się zgromadzonej warstwy zanieczyszczeń, kurzu, sebum czy makijażu? Aby uniknąć wyrazu wiecznie zmęczonej twarzy?

    1. Pierwszym krokiem podczas demakijażu jest zastosowanie kosmetyku na bazie oleju. Tutaj z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju oleje naturalne dobrane odpowiednio do naszego typu cery. Dla cery suchej proponuję olej avocado, dla delikatnej olej jojoba, jeśli masz cerę dojrzałą najlepszy będzie olej arganowy a dla cery trądzikowej , tak trądzikowej! w myśl, że tłuszcz lubi tłuszcz i wspaniale będzie zymywał nadmiar sebum z powierzchni skóry olej lniany lub konopny. Olej nanieś na dłoń, a następnie wykonuj 30 sekundowy masaż twarzy, usuwając przy tym makijaż oraz zanieczyszczenia, które przez cały dzień zgromadziły się na skórze. Oleje doskonale zmyją również maikijaż oczu. Następnie zmyj wodą wszystko co masz na twarzy .

 

    1. Krok drugi to zastosowanie kosmetyku na bazie wody. Tutaj z pomocą przychodzi mleczko, żel lub pianka. Osobom z cerą suchą i delikatną zalecam stosowanie mleczka ze względu na dodatkowe działanie nawilżające. Żel czy pianka to kosmetyki dedykowane cerom tłustym. Kosmetyki te dodatkowo normalizują pracę gruczołów łojowych. Nanieś dłońmi odpowiedni dla Ciebie preparat na twarz i okrężnymi ruchami wykonaj 30 sekundowy delikatny masaż. Następnie zmyj wodą twarz i osusz.

 

  1. Po dokładnym wykonaniu demakijażu konieczne jest zastosowanie toniku w celu przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej skóry. Tonik aplikuj na dłonie, najczęściej wystarczy jedna pompka a póżniej na twarz lekkim i delikatnym ruchem dociśnij dłonie do twarzy. Pamiętaj! twarz po nałożeniu toniku nie może pozostać mokra – osusz ją. Unikaj toników zawierających alkohol, ponieważ wysuszają skórę i pobudzają gruczoły łojowe do wydzielania sebum.

Dopiero po wykonaniu tych trzech kroków masz pewność, że twoja skóra jest odpowiednio oczyszczona, a taka nie boryka się z zaskórnikami czy brzydkim kolorytem ale przede wszystkim ma promienny wygląd i lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach.
Już nigdy Twoja skóra nie będzie taka sama jak wcześniej, zobaczysz różnicę.
W mojej opinii to najlepszy sposób na prawidłowy demakijaż, zdecyduj sama!

Zapraszam do Piękności Dnia,
Katarzyna Graca