Wysuszona, pozbawiona odpowiedniej pielęgnacji, często zapomniana. Wrażliwa skóra dekoltu potrzebuje pielęgnacji najwyższej jakości. Maseczki z alg to umożliwią.

Pamiętajmy, że skóra dekoltu i szyi jest szczególnie wrażliwa. Niemal pozbawiona gruczołów łojowych jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna. Latem, zwykle odkryta, łatwo ulega działaniu promieni słonecznych, które ją wysuszają i przyspieszają proces starzenia. Delikatny naskórek szyi i dekoltu jest też podrażniany przez ubranie. Dodatkowo często niestety po prostu zapominamy o pielęgnacji tych partii ciała. Dlatego nasz wiek często zdradzają wysuszona skóra i zmarszczki na dekolcie.

Jak temu zaradzić?
Na szczęście bardzo prosto! Codziennie rano i wieczorem myjemy, oczyszczamy i nawilżamy skórę naszej twarzy. Teraz pamiętajmy o tym, by robić dokładnie to samo ze skórą poniżej podbródka.

Co można jeszcze robić, by mieć piękną i rozświetloną skórę?
1. Myj skórę letnią wodą. Gorąca woda powoduje spłukiwanie naturalnej warstwy ochronnej, jaką wytwarza nasza skóra.
2. Stosuj naprzemienne prysznice ciepłą i chłodną wodą, tą metodą zmuszamy naszą krew do szybszego obiegu, a komórki skóry pobudzamy do lepszego metabolizmu, dzięki czemu skóra wygląda na zdrowszą.
3. Pij dużo wody. Przynajmniej 1,5 litra dziennie. To bardzo ważne, dzięki temu zadbasz o odpowiednie nawilżenie ciała w tym skóry dekoltu. A nawilżona skóra to skóra jędrna i gładka.
4. Stosuj pilingi i maseczki. Pilingi, zabiegi znane już Państwu w naszym gabinecie, można wykonać dla każdego typu skóry. Skóra dekoltu i szyi staje się gładsza i lepiej wchłania dobroczynne składniki alg. Indywidualnie dobrana maska wzmacnia efekt zabiegu zapewniając dobry wygląd i regenerację po lecie.

Jaką maskę wybrać? Polecam nawilżające maski z alg.
Współczesna kosmetologia szeroko czerpie z odżywczych i pielęgnacyjnych właściwości alg morskich, które zawierają bogactwo witamin i minerałów. Algi chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych, słońcem, wiatrem, zanieczyszczeniami. Dodatkowo pobudzają regenerację naskórka, regulują pracę gruczołów łojowych, wpływają korzystnie na nawilżanie skóry, działają korzystnie na barierę lipidową.

Zapraszam do Piękności Dnia,
Katarzyna Graca