Codziennie oglądamy skórę naszej twarzy w lustrze. Nakładamy kremy, tuszujemy niedoskonałości, pudrujemy błyszczący nos. Zapominamy jednak o jednej rzeczy: to skóra jest lustrem. Lustrem naszego stylu życia, dobrych i złych nawyków pielęgnacyjnych. A my w gabinecie jesteśmy w stanie powiedzieć Ci co robisz źle i jak to odbije się na Twojej skórze za kilka lat.

Przez bardzo długi czas badanie skóry odbywało się metodą „powierzchniową” polegającą na wizualnej i dotykowej ocenie jej stanu. Czasami badanie wspomagane było silnie powiększającym szkłem. To wszystko ważne, to wszystko skuteczne, ale są metody o wiele lepsze. Dlaczego? Dlatego, że badają więcej niż tylko stan najbardziej zewnętrznej warstwy skóry.

Tam, gdzie wzrok nie sięga
Od kilku lat Piękność Dnia współpracuje z firmą, która podczas specjalnych spotkań, aparatem VISIA wykonuje komputerową analizę skóry. Kompleksowo badana i analizowana jest kondycja stanu skóry pod względem jej gładkości, głębokości zmarszczek, rozszerzonych porów i naczyń krwionośnych czy ilości przebarwień. Uwaga, podczas zabiegów zdradzane są Wasze najbardziej skrywane tajemnice! Dowiadujemy się, że Wasz krem nie działa w odpowiedni sposób i że nie stosujecie filtrów przeciwsłonecznych. Sprawdzamy też czy prowadzona terapia skóry przynosi efekty, gdyż badanie przydaje się nie tylko do diagnozy, ale również monitorowania postępów prowadzonych zabiegów.

Widzimy przyszłość
To nie wszystko. Wyniki przeprowadzonej analizy skóry porównywane są z wynikami około 100 innych osób w podobnych wieku, dzięki temu określamy wiek waszej skóry. Komputer przeprowadza również symulację tego jak będzie ona wyglądać za kilka lat przy dotychczasowej pielęgnacji.

Jednakże nie jesteśmy od tego żeby straszyć, podczas spotkania z analizą skóry, na podstawie tego, co zobaczymy na komputerze, możemy dobrać odpowiednią pielęgnację! Macie szansę zapobiec przebarwieniom, trądzikowi, głębokim zmarszczkom, zobaczyć jak, dzięki podjętej profilaktyce, spowalnia proces starzenia. A na koniec, gdy już będziecie wiedziały jak wspomóc swoją skórę pielęgnacyjnie, polecimy jeszcze mineralne kosmetyki, które w zdrowy sposób podkreślają urodę.

Jak przebiega badanie
Badanie trwa kilka minut, nie boli i pozwala w obiektywny sposób pokazać stan naszej skóry. Zaczynamy od demakijażu, następnie urządzenie wykonuje 9 zdjęć twarzy, potem komputer skanuje te zdjęcia i poddaje je analizie na wielu obszarach:

– bada kondycję skóry na tle osób w podobnej grupie wiekowej i tym samym typie skóry
– ocenia występowanie plam na skórze (blizny, przebarwienia, zmiany naczynkowe i trądzikowe)
– sprawdza głębokość i ilość zmarszczek, stopień gładkości skóry i szerokość jej porów
– bada uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem UV, co jest ważne w profilaktyce nowotworowej
– ocenia zagrożenia wystąpienia trądziku, który nie jest przecież wyłącznie domeną młodych osób
– prowadzi badania „przed i po”, jeśli były wykonywane już raz, można sprawdzić skuteczność działania podjętej terapii skóry
– dokonuje symulacji procesu starzenia skóry o 5-7 lat

Jak widzicie mamy realny wpływ na to w jakim nasza skóra jest stanie, co więcej możemy to wymiernie sprawdzić i odpowiednio zareagować. Wszystko w naszych rękach.

Zapraszam do Piękności Dnia,
Katarzyna Graca