Doba w grudniu jest jakby krótsza niż w każdym innym miesiącu, nie wiem czy też macie takie wrażenie. Wszyscy jesteśmy bardzo zajęci, czekamy na święta, które błogo, ale dosyć szybko mijają i nagle się okazuje, że SYLWESTER JEST BLISKO!

Zawsze tuż po świętach otrzymuję mnóstwo telefonów z prośbą o przedsylwestrowy termin żeby szybko poprawić wygląd skóry, paznokci czy ciała. Cudów nie dokonam, wiadomo, że najlepsza jest regularna pielęgnacja, ale jest kilka zabiegów, które sprawdzą się przed specjalną okazją jak właśnie Sylwester.

1. Relaks i masaż
Łatwo mówić „zrelaksuj się”, ale czasem jest to trudne do zrealizowania. Tym, co zawsze pomaga w stanach napięcia jest masaż. I mam tu na myśli zarówno masaż twarzy jak i ciała. Warto zafundować sobie przedsylwestrowy rytuał, czyli masaż relaksacyjny połączony z aromaterapią olejkami. Będziesz wprost promienieć dobrym samopoczuciem!

2. Odchudzanie przez ujędrnianie
Festiwal świątecznych smakołyków może sprawić, że zaokrąglimy się tu i ówdzie. Nie doradzam radykalnych diet na ostatnią chwilę czy wręcz głodówki. Jest inny sposób. Sprężysta, jędrna skóra sprawi, że całe ciało wygląda szczuplej i zdrowiej, dlatego, jeśli planujesz założyć suknię z wycięciem lub taką, która podkreśli Twoją sylwetkę, polecam zabiegi ujędrniające ciało np. Wyszczuplająco-modelujący zabieg Thalgo lub relaksujący i odżywiający skórę zabieg Olej arganowy, oba dostępne w gabinecie.

3. Piękna twarz
Oczywiście najbardziej skupiamy się na twarzy i zanim nałożymy na nią makijaż niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja. Przed ważnymi okazjami NIE WOLNO wykonywać żadnych inwazyjnych zabiegów naruszających naskórek czy mogących spowodować reakcję alergiczną, dlatego staramy się unikać eksperymentów. Stawiamy na: delikatne oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie. Świetnie sprawdzi się piling kawitacyjny połączony z maską odżywczą np. algową, po której skóra będzie nawilżona i promienna. Dla pań dojrzalszych i potrzebujących mocniej działających składników, proponuję zabieg Remodeling Face, będący nieinwazyjnym liftingiem twarzy pozwalającym bardziej uwydatnić jej kontur, kości policzkowe czy unieść górne powieki oczu.

4. Młode spojrzenie
Delikatna skóra wokół oczu łatwo się przesusza, a zmarszczki w tym miejscu powstają najszybciej. Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić ten proces, zabieg bankietowy (czyli właśnie na specjalne okazje) sprawi, że odzyskasz młode spojrzenie. Przed Sylwestrem polecam zwłaszcza Całkowitą odnowę spojrzenia, czyli zabieg w którym wykorzystuję płat kolagenowy nasączony…kawiorem. Efekty są zdumiewające: kolagen mocno wygładzi i nawilży skórę wokół oczu, a kawior rozpromieni Twoje spojrzenie.

5. Dłonie i stopy
Trudno będzie przetańczyć całą noc, jeśli masz na stopach odciski i zgrubiałą skórę, a najpiękniejsza kreacja balowa straci swój urok, jeśli nie zadbasz o swoje dłonie. Pedicure, to prosty zabieg, który da Twoim stopom lekkość, a manicure podkreśli elegancję Twoich dłoni. W gabinecie można wykonać także zabieg parafinowy na dłonie, który sprawi, że skóra rąk będzie jedwabiście gładka i miękka. Efekt nawilżenia utrzyma się przez wiele dni.

6. Sen i spacer
Przed ważną imprezą przede wszystkim się wyśpij! 8 godzin snu sprawi, że będziesz świeża i wypoczęta. Aby zapobiec ewentualnej opuchliźnie wokół oczu zalecam rezygnację z poduszki. Dłuższy spacer dotleniający organizm także bardzo dobrze wpłynie na nasze samopoczucie.

Opisane wyżej zabiegi (oprócz snu i spaceru) są dostępne w Piękności Dnia. Sprawdźcie w zakładce „zabiegi”. Możecie wykonać kilka naraz, wykorzystać któryś z pakietów lub tylko jeden przez Was wybrany.
Pamiętajcie o uśmiechu, będzie Waszą największą ozdobą i niech żyje bal!

Zapraszam do Piękności Dnia,
Katarzyna Graca