Przygotowując dzisiejszy wpis o zabiegach kosmetycznych wykonywanych kwasami (pilingi chemiczne) zastanawiałam się nad tym czy nie nadać mu formy testu „Sprawdź czy kwasy są dla Ciebie”, ale zrezygnowałam z tego pomysłu. To dlatego, że kwasy są prawie dla każdego, więc jego wynik byłby bardzo powtarzalny.
Tak więc sprawdź DLACZEGO zabiegi kwasami są dla Ciebie!


Masz cerę dojrzałą, ziemistą, z trądzikiem różowatym? A może pod wpływem nierozważnego opalania czy zmian hormonalnych doszło u Ciebie to powstania ciemnych przebarwień na skórze? Jesteś przemęczona, mało sypiasz, pijesz dużo kawy i palisz papierosy? Twoja skóra nie ma czasu na regenerację, poza tym w biurowym otoczeniu klimatyzowanego powietrza jest przesuszona, a podtruwana przez dym papierosowy nie nadąża z usuwaniem toksyn? A może obchodziłaś już 35 urodziny (czyli proces odnowy Twojego naskórka zwolnił)? Jesteś młodą osobą z trądzikiem?

Sposób poradzenia sobie z powyższymi problemami jest jeden, to zabiegi wykonywane kwasami kosmetycznymi lub medycznymi.

Czym są i jak działają?
Kwasy stosowane w kosmetyce to preparaty, w skład których wchodzą np.: kwas migdałowy, glikolowy, pirogronowy, azelainowy, salicylowy czy mlekowy. Nakładane w postaci żelu lub maseczki wnikają w głębokie warstwy skóry. Możliwe jest to dzięki zdolności kwasów do rozszczelnienia substancji spajającej komórki skóry. W efekcie tego martwe komórki odpadają, odsłaniając nowy, naskórek. My cieszymy się „nową”, gładszą i zdrową skórą.

Jak wygląda zabieg?
Po oczyszczeniu skóry, nakładany jest na nią preparat kwasowy dobrany stężeniem i rodzajem do jej potrzeb i oczekiwanych efektów. Po odpowiednim, określonym indywidualnie, czasie preparat jest zmywany z twarzy. Skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, ale to normalna reakcja oznaczająca, że kwas zadziałał. Po zabiegu nakładany jest odpowiedni krem uzupełniający kurację. Przy głębszym złuszczaniu naskórek początkowo będzie napięty, suchy i zacznie się złuszczać. Jest to oczywiście najmniej komfortowy moment kuracji, a czas i stopień łuszczenia zależy od indywidualnych czynników. Istnieją także preparaty, które prawie w ogóle nie powodują efektu łuszczenia. Poza tym bez względu na rodzaj kwasu w tydzień po zabiegu skóra jest jasna i gładka, a po około miesiącu widać największe efekty.

Pamiętaj!
Dla uzyskania optymalnych efektów zabiegi należy wykonywać w serii.
Najlepszym czasem na nie są miesiące pomiędzy październikiem a kwietniem, gdyż działanie promieni słonecznych może niepotrzebnie zaostrzyć działanie substancji wykorzystywanych podczas zabiegu.

A co z kosmetykami?
Kremy z kwasami co do zasady mają ich znacznie mniejsze stężenie. Takie, żeby wystarczyło do codziennej pielęgnacji. Ich stosowanie uzupełnia i ponosi skuteczność terapii w gabinecie kosmetycznym.
Zawsze zwracam Klientom uwagę, żeby używając ich stosowali ochronę przeciwsłoneczną i odstawiali je latem.

Kto nie powinien korzystać z pilingów kwasami?
Pomimo możliwości doboru różnych kwasów o różnej sile działania istnieje grupa ludzi, która powinna unikać tego typu zabiegów. Należą do niej osoby o bardzo wrażliwej, atopowej skórze, będące na kuracji doustnymi retinoidami, z aktywną opryszczką, cierpiące na łuszczycę, ale także panie w ciąży.

Chciałam jednak zapewnić, że kuracje kwasami są stosowane w kosmetyce od ponad 20 lat. To w pełni przebadana, bezpieczna metoda walki ze starzeniem i problemami skóry, która może podziałać niczym lekarstwo. Proszę zapoznać się z ofertą gabinetu Piękność Dnia w kwestii pilingów kwasowych i innych zabiegów, pytajcie także o promocje na zabiegi kwasami.

Zapraszam do Piękności Dnia,
Katarzyna Graca